Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Lis 15, 2019 1:11 Zobacz posty bez odpowiedzi
Karmienie Gołebi w tygodniu podczas lotów
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Fuks

WysłanyWysłany: Nie Sty 01, 2017 14:10
PostTemat postu : Karmienie Gołebi w tygodniu podczas lotów
Odpowiedz z cytatem

Witam. Zajmuje sie gołebiam od 2-3 lat , jestem na etapie "zerówki". Ludzie ze srodowiska nie lubią mówić o tym co i jak robią . Nie mam pojecia dlaczego.. Przeciesz leszcze i tak nie są konkurencją tylko dawcami . Mam prosbe , gdyby ktos powazny , majacy pojecie na temat karmienia gołebi miał na tyle zbednego czasu i mógł mi pomóc ogarnąć co i jak w tygodniu lotowym byłbym dozgonnie wdzieczny. Zaznaczam ze nie chodzi mi o suplementacje. Ona tylko podkreca juz osiagane wyniki i na to bedzie czas w przyszłosci.Materiał mam nie najgorszy i niechciłbym tego zmarnowac.Za ewentualną pomoc z góry dziekuje.Powodzenia w 2017
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
zako81

WysłanyWysłany: Nie Sty 01, 2017 14:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kazda firma produkujaca mieszanki ma katalogi z systemem zywienia
wojtek0292

WysłanyWysłany: Nie Sty 01, 2017 14:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam ,znam hodowcę ,który leci na systemie pelnego karmnika ,czyli golebie maja dostep do karmy cala dobe a w karmie jest wszystko ,golebie zjadają co tylko chcą i ile chcą ,czyli od poniedziałku do niedzieli
bahnko

WysłanyWysłany: Nie Sty 01, 2017 14:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zako81 nie dajmy sie zwariowac. Czy rzeczywiscie uwazasz ze bez podawania tych wszystkich karm z katalogu nie da sie zrobic wyniku. W tych katalogach "programach" jest wiele karm ktore nie zawsze trzeba stosowac. Trzeba kupic sobie z danej firmy 3 rodzaje karmy diete itd I do roboty a w tych katalogach to tylko I wylacznie czysty marketing Bo jak bedzie brakowalo danej karmy to swiat sie zawali. Podobnie jest z suplementacja jak by popatrzec NA Te programy to nie ma dnia zeby niczego nie podac , a gdzie czysta woda... Takze NA spokojnie 😉
xpoo

WysłanyWysłany: Nie Sty 01, 2017 14:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

napisz do rys tosnowca on jest ekspertem mistrzem nad mistrzami cos milczy ostatnio cekawe z czym wyskoczy w nowym roku przy okazji sowo do rys tosnowca nie podszywaj sie pod innych z tymi filmikami jak do tego holenra co ma czystej rasy ardeny bo najpierw trzeba je miec tosnowiec wie o kogo chodzi ale on nigdy je nie bedzie mial bo go nie stac zaplacic za jednego taka kase i to wstyd mi za rt zycze rys t mniej opowiadania glupot tylko solidnego lotowania na dlugim dystansie czekam na lot narodowy paryz ze rys tosnow odwazy sie i da te swoje wyzymacze vervorty jaskolki fulgoni i bog wie co tam jeszcze ma
bahnko

WysłanyWysłany: Nie Sty 01, 2017 15:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jest wiele systemow lotowania poprzez pelny karmnik do lyzeczkowania . Ale nie kazdy sie w danej hodowli sprawdzi. Tak samo jest z pokazywaniem przed lotem jedni nie pokazuja samic natomiast dla innych jest to nie do pomyslenia Do wszystkiego trzeba dojsc samemu I wyciagac bledy ktore sie zrobilo I ich nie powielac.
waldix

WysłanyWysłany: Nie Sty 01, 2017 15:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.jezeli chodzi o karmienie w czasie lotow to chyba nikt nie udzieli ci jednoznacznej i w pelni satysfakcjonujacej odpowiedzi.ile metod lotowych tyle tez metod karmienia.szablonu nie ma.jak wczesniej kolega napisal firmy maja katalogi a ty musisz jakis system sobie zaadoptowac.oczywiscie w miare uplywu czasu bedziesz sie uczyl i system modyfikowal.wazne by karma byla zdrowa i z pewnego zrodla.pozdr
Fuks

WysłanyWysłany: Nie Sty 01, 2017 15:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie sądze zeby mozna byloby trzymać sie sztywno 3 faz.Miałem tak i nie bylo za bardzo", pomimo ze były zdrowe.Inaczej komponujemy karme na 150 km a inaczej na 350 czy 400. I własnie o to mi chodzi. O jakies przyblizenie procentowe , i zmienne jezeli chodzi o pogode, wiatr , czy wilgotnosc powietrza.Pana Ryska sobie daruje , nie sądze zeby pomimo swojej wiedzy był w stanie pomóc na pierwszej lini . Jest teoretykiem według mnie .
zako81

WysłanyWysłany: Nie Sty 01, 2017 17:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

banko oczywiście ze niemozemy się dac zwariować mnie chodzi o skład mieszanek poczatkujacy hodowca może sobie porownac i zdecydować jakie ziarna czy nasiona i w który dzień możnna podawac. dla mnie najważniejsze to obserwacja pogoda kierunek wiatru dystans trudne czy lekkie loty gdzie czeba się tego samemu nauczyć
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Nie Sty 01, 2017 19:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

musisz karmić przede wszystkim dobrą jakościowo karmą, w tygodniu podajesz tak aby dzień przed koszowaniem nie były zbytnio głodne, przed lotami upalnymi olej na karmę plus karma oleista, im cięższe warunki przed lub za gołębiami tym lepsza karma
sylwek81

WysłanyWysłany: Nie Sty 01, 2017 22:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

CZYSTA WODA DOBRA KARMA DUZO KUKURYDZY OSTROPESTU TROCHE KONOPI I PAMIETAJ

MISTRZ JEST TYLKO JEDEN!!!!!!!!!!!!!
Bryan

WysłanyWysłany: Pon Sty 02, 2017 8:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sprzedam ci uczciwie mój system tel. 695 923 621 jeśli byłbyś zainteresowany
PAW0311

WysłanyWysłany: Pon Sty 02, 2017 8:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeśli chcesz zajmować miejsca w piątej dziesiątce oddziału to śmiało dzwon do Brayana. Temu hodowcy raz udało sie być wysoko i tylko na młode, ale to było dawno. Tak jak pisali powyżej dobra karma, zdrowe gołębie to podstawa.
kkscy

WysłanyWysłany: Pon Sty 02, 2017 8:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dobra karma ,zdrowe gołębie dobra ok ale to nie wszystko .
Dobra karma to czyli jaka?
Ja kiedyś myślałem że dobra karma to RL pełen karmik i w kabinę a roczniaki zatrzymywały się w Białymstoku.
To nie jest takie proste .........
kslom

WysłanyWysłany: Pon Sty 02, 2017 9:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kkscy napisał:
Dobra karma ,zdrowe gołębie dobra ok ale to nie wszystko .
Dobra karma to czyli jaka?
Ja kiedyś myślałem że dobra karma to RL pełen karmik i w kabinę a roczniaki zatrzymywały się w Białymstoku.
To nie jest takie proste .........

To ja jakąś złą stosuje....moje dochodziły tylko do Ciechanowa- Warszawy. Chociaż młode odwiedziły Hrubieszów, Chełm Lubelski:))

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: