Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Lis 25, 2020 10:07 Zobacz posty bez odpowiedzi
Postępowaniez wdowami w trakcie sezonu lotowego.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Paź 24, 2016 12:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

TO NIC NIE DA DO NIEGO NIC NIE DOCIERA !!!

https://www.youtube.com/watch?v=adVEIbtExpI
PANIE RYSIU TO SĄCELE DLA WDÓW
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Pon Paź 24, 2016 12:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To nie sztuka stroić się w cudze piórka , ale na własnym przykładzie pokazywać ...
posmakuje się wówczas trudu i znoju w dojściu do celu ...
Piszą do mnie też na priv:

Witam Pana..
Mam na imię Wojciech lat 47 i mieszkam od 21 lat na południu Szwecji.
Jestem hodowca gołębi i biorę udział w lotach gołębi pocztowych ..
Jestem początkującym hodowca i lotuję dopiero dwa sezony..
Bardzo dziękuję za materiał , który Pan zamieszcza i z którego można się wiele nauczyć..
Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuję../Wojciech

resp, D z i ę k u j ę !

WysłanyWysłany: Pon Paź 24, 2016 12:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Ryszardzie pokaż pan zrzut z ekranu z oryginalną wiadomością z data itp bo tak to już pan wiele bajek opowiadał a tu raczej dorośli ludzie i z bajek juz wyrosli :)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
groszki75-73

WysłanyWysłany: Pon Paź 24, 2016 13:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

RyszardTosnowiec napisał:
To nie sztuka stroić się w cudze piórka , ale na własnym przykładzie pokazywać ...
posmakuje się wówczas trudu i znoju w dojściu do celu ...
Piszą do mnie też na priv:

Witam Pana..
Mam na imię Wojciech lat 47 i mieszkam od 21 lat na południu Szwecji.
Jestem hodowca gołębi i biorę udział w lotach gołębi pocztowych ..
Jestem początkującym hodowca i lotuję dopiero dwa sezony..
Bardzo dziękuję za materiał , który Pan zamieszcza i z którego można się wiele nauczyć..
Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuję../Wojciech

resp, D z i ę k u j ę !

Panie Tosnowiec zamiast podawać w rozmowie telefonicznej(chociaż oglądając i czytając pańskie wywody można podejrzewać że dzwoni pan sam do siebie)że ja polecam produkt za 40 zł a pan zna za 10 zł niech pan uczciwie poinformuje o tym każdego kupującego pańskie gołębie o tym że wyników one nie mają żadnych,a taki zestaw gołębi które pan oferuje i w takiej cenie to spokojnie można nabyć późne młode od nie jednego mistrza okręgu z pełną dokumentacją i aktualnymi wynikami.
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Pon Paź 24, 2016 13:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ludzie dajcie spokój , ja nie potrzebuję sławy - jej mam już dość - na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=Ky3VntC-u1Y

WysłanyWysłany: Pon Paź 24, 2016 13:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ludzie dajcie spokój , ja nie potrzebuję sławy - jej mam już dość - na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=Ky3VntC-u1Y

Sławy nie, już ją zdobyłeś.
Masz problem z jeleniami! Handlarzu!!!

WysłanyWysłany: Pon Paź 24, 2016 13:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jeszcze puchar od stolarzy za taniec na strychu. :)
Jesteś żałosny tego badziewia i tak nikt nie kupi choćbyś zatańczył na kominie. :)
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Paź 24, 2016 14:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ludzie dajcie spokój , ja nie potrzebuję sławy ALE DOBRYCH GOŁĘBI TAK JEDYNA OKAZJA DRUGI RAZ JUŻ NIE ZAPROPONUJE ..... 14 AS WG MOŻĘSZ MIEĆ PO NIM MŁODE ZA JEDYNE ...................
spokojny24

WysłanyWysłany: Pon Paź 24, 2016 14:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Lotowanie wdowami temat dość długi Moze opiszę w kilku słowach jak ja to robię Do lotu przeznaczam 20 samic te samiczki mają stałych partnerów Samiczki w metodzie wdowieństwa są łączone w pary po 25 marca Dla tych samiczek mam 2 nieduże przedziały w jednym są cle lęgowe ale o połowę mniejsze jak u gołębi lotowych w totalnym wdowieństwie a w drugim siodełka w systemie belgijskim z mocno wysuniętymi przodami także samiczki siedząc się nie widzą Po połączeniu samiczki odchowują 1 młodego Na początku sezonu samica leci 2 loty do młódka po drugim locie młody i samiec są zabierane do innego przedziału gdzie są tylko siodełka Tam samce odchowują do końca młodego Samica zostaje sama w pustej celi i od tego momentu jest wdową W ciągu tygodnia samice mają codziennie dwa obloty po każdym oblocie wracają do gołębnika gdzie znajdują się ich cele w których odchowały młodego Po 15 minutach kiedy się najadły i napiły i wleciały do swoich cel są przeganiane do przedziału z siodełkami W ten sposób spędzają czas do następnego wieczornego oblotu po oblocie ponownie wchodzą do gołębnika z celami jedzą piją i spędzają kilka minut ciesząc się swoją celą po 10 minutach są przeganiane do przedziału z siodełkami i tam spędzają noc Tak jest codziennie Wracając z lotu samiczki wchodzą do przedziału gdzie wychowały młodego Tam w celach z wstawionymi miskami już czeka samiec spotkanie trwa w zależności od długości i trudności lotu Samiczki w sezonie lotowym sa karmione skąpo jest to przeważnie karma dietetyczna jak również jęczmień dopiero 1 lub 2 dni przed lotem samiczki dostają lepszą karmę w zależności od pogody i długości lotu Samiczki przed lotem nie widzą samczyków tylko po locie gdyż ma to być dla nich nagroda Samiczki podczas sezonu nie należy karmić mocnymi mieszankami gdyż stają się leniwe i nie chcą trenować nie znaczy to że są głodzone wszystko trzeba dostosować do nadchodzącego lotu i zachowań samiczek Odpowiednio prowadzone samiczki dadzą ci wiele radości

Ostatnio zmieniony przez spokojny24 dnia Pon Paź 24, 2016 20:07, w całości zmieniany 1 raz
suhy

WysłanyWysłany: Pon Paź 24, 2016 15:58
PostTemat postu : SPROSTOWANIE
Odpowiedz z cytatem

SPROSTOWANIE DO PANA PANIE RYSZARDZIE..
SPODOBAL MI SIE TYLKO MATERIAL FILMOWY KTORY PAN ZAMIESCIL NA FORUM,W KTORYM SA ROZWIAZANIA PASUJACE DO MOICH MOZLIWOSCI LOTOWYCH I ZA TE PODPOWIEDZI PANU DZIEKUJE..
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
kslom

WysłanyWysłany: Pon Paź 24, 2016 18:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

spokojny24 napisał:
Lotowanie wdowami temat dość długi Morze opiszę w kilku słowach jak ja to robię Do lotu przeznaczam 20 samic te samiczki mają stałych partnerów Samiczki w metodzie wdowieństwa są łączone w pary po 25 marca Dla tych samiczek mam 2 nieduże przedziały w jednym są cle lęgowe ale o połowę mniejsze jak u gołębi lotowych w totalnym wdowieństwie a w drugim siodełka w systemie belgijskim z mocno wysuniętymi przodami także samiczki siedząc się nie widzą Po połączeniu samiczki odchowują 1 młodego Na początku sezonu samica leci 2 loty do młódka po drugim locie młody i samiec są zabierane do innego przedziału gdzie są tylko siodełka Tam samce odchowują do końca młodego Samica zostaje sama w pustej celi i od tego momentu jest wdową W ciągu tygodnia samice mają codziennie dwa obloty po każdym oblocie wracają do gołębnika gdzie znajdują się ich cele w których odchowały młodego Po 15 minutach kiedy się najadły i napiły i wleciały do swoich cel są przeganiane do przedziału z siodełkami W ten sposób spędzają czas do następnego wieczornego oblotu po oblocie ponownie wchodzą do gołębnika z celami jedzą piją i spędzają kilka minut ciesząc się swoją celą po 10 minutach są przeganiane do przedziału z siodełkami i tam spędzają noc Tak jest codziennie Wracając z lotu samiczki wchodzą do przedziału gdzie wychowały młodego Tam w celach z wstawionymi miskami już czeka samiec spotkanie trwa w zależności od długości i trudności lotu Samiczki w sezonie lotowym sa karmione skąpo jest to przeważnie karma dietetyczna jak również jęczmień dopiero 1 lub 2 dni przed lotem samiczki dostają lepszą karmę w zależności od pogody i długości lotu Samiczki przed lotem nie widzą samczyków tylko po locie gdyż ma to być dla nich nagroda Samiczki podczas sezonu nie należy karmić mocnymi mieszankami gdyż stają się leniwe i nie chcą trenować nie znaczy to że są głodzone wszystko trzeba dostosować do nadchodzącego lotu i zachowań samiczek Odpowiednio prowadzone samiczki dadzą ci wiele radości

Dosyć ciekawe rozwiązanie. Nie rozumiem tylko roli samców i gołębnika w jakim przebywają (chyba że czegoś nie zrozumiałem). Piszesz o dwóch przedziałach dla samiczek w tym o jednym gdzie samice wychowują młode. Czy mam rozumieć ze lecisz wdowieństwem samic?
Co do karmienia to postępujemy podobnie. Przy czym ja trzymam się zasady 4 lub 6 ostatnich posiłków a przed nimi oczyszczanie i lekko

WysłanyWysłany: Pon Paź 24, 2016 19:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kslom Lecę metodą suchego wdowieństwa bez wychowu młodych i metodą klasycznego wdowieństwa samiczkami które tu opisałem do lotów przeznaczam 25 wdowców 25 wdów i 20 samiczek których partnerzy nie biorą udziału w lotach Są to samczyki wychowane po najlepszych parach większości inbredy gdyż po tych samczykach i tych samiczkach wychowuje młode do lotów i po gołębiach rozpłodowych samczyki wraz z młodym są przeniesione do gołębnika młodych a kiedy młode dorosną i się usamodzielnia wtedy samczyki cały okres lotowy przebywają w zadaszonej wolierze samic tylko w dniu przylotu samic przebywają w ich gołębniku W tej metodzie lecą tylko samiczki zaś w metodzie totalnego suchego wdowieństwa oboje partnerzy Tak to wygląda
podasek

WysłanyWysłany: Pon Paź 24, 2016 21:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kolego Ryszardzie ostatni film to prawdziwa malinka;) A jaka obsada aktorska.... ;) Same asy jeden w Fartuchu - pewnie kosmonauta...lub mechanik samochodowy? drugi mistrz karmienia w rynnie a trzeci chyba mistrz 3 planu:) To sama śmietanka YT:) do Ciebie kolego piszą i dzwonią ze Szwecji do tego drugiego z Wezyliusza;)
sliper86

WysłanyWysłany: Wto Paź 25, 2016 7:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja myślę że samiec musi wychować młode żeby miał motywację bo jeśli te wszystkie opinie są prawdziwe to samice wracają do celi i golebnika to samiec leci do samicy a jak on się do niej ma przywiazac jak ja widzi około 15 dni przed lotami bo tyle trwa zniesienie jaj i wysiadywanie około 8 dni a przy wychowie młodego to około 45 dni tyle widzi swoją przyszła partnerkę takie jest moje myślenie ale czy do końca poprawne
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Wto Paź 25, 2016 7:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem ostatnio z bardzo dobrym hodowcą, który rozdziela samice od samców na początku grudnia. Łączy w pary pod koniec lutego. Nie wiem czy to dobra metoda. On twierdzi, że u niego się sprawdza. Co o tym sądzicie?
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: