Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Lis 25, 2020 10:18 Zobacz posty bez odpowiedzi
JAK KARMIĆ
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mslawekm

WysłanyWysłany: Pią Paź 21, 2016 16:32
PostTemat postu : JAK KARMIĆ
Odpowiedz z cytatem

WITAM KOLEDZY MAM PYTANKO JAK KARMICIE SWOJE GOŁĘBIE W TYM CZASIE - MIANOWICIE CHODZI MI O TO ŻEBY ICH NIE PRZEKARMIĆ A TEŻ ŻEBY IM NICZEGO NIE BRAKOWAŁO. POZDRAWIAM
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mariusz2460

WysłanyWysłany: Pią Paź 21, 2016 18:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja teraz mam ptaszki tłuściutkie jakbym je wypuścił to jastrząb miał by łatwy łup nawet nie miały by siły latać tak są zapasione i co roku tak robię przyjdzie czas to wagę zbiję
wojtekk

WysłanyWysłany: Pią Paź 21, 2016 18:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No cóż co ciekawszy temat większość milczy . Może spróbuje to ruszyć. Gołębie dostają karmę do syta nie podaje drogich karm . Podstawą u mnie jest RL iBK , połowa to pszenica , rzepak, słonecznik , kukurydza , siemię lniane a jak mam to dorzucę konopi . Ilościowo to wygląda tak , litrowy garnczek na 60 szt dwa razy dziennie.
kkscy

WysłanyWysłany: Pią Paź 21, 2016 18:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U mnie po tym jak wykończyły zapasy z lotów to na dzień dzisiejszy zwykła pierzeniówka z Zenka 45zł do syta ,na karmę drożdże ,zioła ,karmę zwilżam olejem lnianym .
spokojny24

WysłanyWysłany: Pią Paź 21, 2016 18:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Okres pierzenia to okres bardzo ważny w hodowli gołębi pocztowych Od tego okresu zależy bardzo dużo w przyszłym sezonie lotowym Gdyż zaniedbanie tego okresu zaowocuje marnym owocem zwłaszcza w lotach trudnych Ten okres to praktycznie początek następnego sezonu lotowego Ponieważ lotuję wdowieństwem totalnym na sucho i wdowieństwem gołębi młodych styczniowych wraz z zaciemnianiem postępuje tak zaraz po zakończonym sezonie gołębie są rozdzielone według płci przebywają w gołębnikach z wolierami w tym czasie do całkowitej wymiany piór gołębie nie mają oblotów dlatego aby nie zakłócać stresem prawidłowego pierzenia gdyż mają dużo piór do wymiany piszę o skrzydle a są karmione pół na pół mocną karmą pierzeniowa i karma lotowa do woli prócz karm dostają witaminy aminokwasy tran gryt i raz w tygodniu i pokarm jajeczny na karmę 2 x w tygodniu przy ładniejszej pogodzie kąpiel z dodatkiem płynu OviBad Po całkowitej wymianie piór przechodzą stopniowo na karmę delikatną i oczyszczającą i stopniowo są robione obloty To wszystko dotyczy gołębi które biorą udział w zawodach
suhy

WysłanyWysłany: Pią Paź 21, 2016 19:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Do Mariusza2460
Witam Mariusz..Mozesz mi dokladniej odpisac w jaki sposob zbijasz wage swoim golabkom przed sezonem?
Kiedy zaczynasz ? W jaki soosob to robisz i jak dlugo ? No i jaka karma i treningiem to robisz?
Lub dopisz jesli masz jeszcze jakies inne nowosci z tym tematem zwiazane..
Pozdrawiam /Wojtek
P.S. A moze inni hodowcy napisza jakie maja sposoby na zbicie wagi swoich golebi?
Prosze sie z Nami podzielic tymi wiadomosciami.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
waldix

WysłanyWysłany: Sob Paź 22, 2016 11:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.ja karmie do syta mieszanka pierzeniowa z dodatkiem pszenicy.pszenica zawiera siarke co ma dodatni wplyw na piora.poza tym oleje na karme/podbieram rozne oleje zonie z kuchni/drozdze suszone ziola,dwa razy w tyg preparaty z jodem.golebie sie zapasaja,ale po wychowie dwoch mlodych na wiosne wszystko wraca do normy.zauwazylem ze golebie zapasione laczone w pary przez kilka dni ppbieraja minimalne ilosci karmy same regulujac wage.pozdr.
Halba

WysłanyWysłany: Sob Paź 22, 2016 12:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy a czy nie zauważacie,że jedne gołębie bardzo mocno przybierają na wadze a inne są cały czas w przyzwoitej kondycji pomimo,że tak jak u mnie od połowy sierpnia do połowy kwietnia przebywają w zamknięciu.
kowalmm

WysłanyWysłany: Sob Paź 22, 2016 12:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W poprzednich sezonach do karmy pierzeniowej dodawałem 50% pszenicy.Skutecznie to ziarno obrzydził mi kolega wielokrotny mistrz.
Jak wiadomo pszenica jest niemal w każdej mieszance pierzeniowej.Ktoś nad tymi karmami pracuje by były jak najlepiej zbilansowana.Więc po co więcej dodawać, skoro wiadomo że co za dużo to nie zdrowo.Pszenica ma swoje plusy ale i minusy więc nie ma co związane przesadzać.Podobnie żepak, wspomaga pierzenie, ale w nadmiarze szkodzi nie tylko piórą.
Uwarzam że chcąc urozmaicić mieszankę w każdym okresie sezonu można mieszać kilka firm.Są w mieszankach ziarna które się powtarzają, ale są takie które są tylko w niektórych.Bo każdy z producentów chce czymś zachęcić lub zrobić swoją jako niepowtarzalną.Dlatego u mnie mieszana jest z dwóch dostępnych firm.
Dodatki jak wiadomo nie można zapomnieć o minerałach, aminokwasy,czy witaminami..Cały czas nie można zapomnieć o zakwaszaniu wody jak i podawaniu bakteri probiotycznych.
Moim zdaniem z dodatkami nie ma co przesadzać.W sezonie lotowym i tak nadmiernie obciążamy im wątrobę.
Właściwie okres pierzenia powinniśmy rozpocząć od kuracji oczyszczającej ten organ.
Możemy to zrobić przy pomocy cherbatek ziołowych.
W tym okresie nie można zapomnieć o kompletach najlepiej z dodatkiem soli z olejkami eterycznymi.
W czasie pierzenia gołębie najczęściej przebywają w gołębniku warto więć zadbać o oczyszczenie drug oddechowych stosując naturalne dodatki do wody.
suhy

WysłanyWysłany: Sob Paź 22, 2016 13:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witaj Waldix ...Taki szczep golebi chcialbym miec,co same dbaja o swoja wage..
Hodowca sie niemusi martwic ze sa zbyt ciezkie..Golebie same o to zadbaja..
Czy masz jakies na zbyciu? ;-)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Paź 22, 2016 13:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie ma wiele co tu pisać,ani poprawiać tego co jest dopracowane.karma pierzeniowa w tym okresie jest odpowiednią karmą i nie ma co tu eksperymentować .Jeśli chodzi o pozostałe dodatki to można też skorzystać z dowolnych zestawów pierzeniowych renomowanych firm .Tak więc w dzisiejszych czasach hodowla gołębi jest bardzo prosta,wystarczy nie kombinować. :)
wojtekk

WysłanyWysłany: Sob Paź 22, 2016 17:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy piszecie że wszystko jest gotowe tak, tylko nie dla wszystkich osiągalne .Pomimo gotowych karm niektórzy hodowcy muszą z minimalizować koszty oni z reguły nie lecą o wielkie tytuły a jednak chcieliby podać optymalną karmę. A co do gołębi które się nie zapasą potwierdzam są takie ale bynajmniej u mnie jest ich mało. Natomiast mam kilka takich co zimą są jak kula armatnia ,wiosną się odchudzą a w sezonie nieraz są jak skóra i kości .
spokojny24

WysłanyWysłany: Sob Paź 22, 2016 18:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gołębie pocztowe wyczynowe mało kiedy są żarłokami To ludzie robią z nich prosiaki a przyczyna leży w ciągłym ograniczaniu karmy Gołębie które mają karmę pod dostatkiem w urozmaiconej formie pobierają tyle ile im potrzeba Zaś gołębie które mają karmę wyliczaną to jak dostaną jej więcej będą zjadały ile się da niejednokrotnie ich wola są tak nabite że można by powiedzieć że pękają w szwach bo instynkt im podpowiada że jutro może jej być znów za mało Znam hodowców którzy cały czas karmią gołębie do syta nigdy nie brakuje jej w karmikach a w lotach też lecą wyróżniająco i nie mają problemu z zapasionymi gołębiami sa gołębie które utrzymują wagę one nigdy nie są zapasione takie gołębie to najczęściej dobrzy zawodnicy i wytrawni lotnicy Ja swoim gołębiom też wyliczam karmę dlatego też lubią przybrać na wadze zwłaszcza o tej porze kiedy nie mają oblotów a karmę dostają do woli Ale się tym nie przejmuję gdyż po zakończonym pierzeniu przejdą na karmę dietetyczną 70 % plus 30 % jęczmień i tylko przy dużych mrozach maja dosypywaną dodatkowo kukurydze ilość karmy jest podawana w zależności od pogody i mogę powiedzieć pod koniec stycznia sa już w optymalnej wadze nawet nieraz wydaje mi się że są przychude
kowalmm

WysłanyWysłany: Sob Paź 22, 2016 22:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie zrozumienie obaw o zapasienie. Tak jak kolega wyżej napisał gołębie po pełnym wybierzecie przejdą na lrzejszą karmę,następnie z wiosny zostaną połączone w pary.Samce przez około 10 dni będą uganiać się za samicami, a samice analogicznie również będą w ruchu.Przy tym nie będą w tym momęcie myśleć tak o jedzeniu jak teraz kiedy ich organizm potrzebuje nieco więcej na odbudowę upierzeniu.W momęcie wysiadywanie już jaj znów karmi się nieco lrzej.
Wykute młode również z nich co nieco wyciągnąć,a na końcu rozpoczną się obloty dzięki którym ostatecznie dojdą do formy.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Paź 23, 2016 11:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam z tym żadnych problemów te co się zapasały pozostały na trasach lotowych ,a rodzice ich wyeliminowane z hodowli.Karmię dwa razy dziennie karmą pierzeniowa trochę więcej jak potrzebują,to co zostaje w karmiku oddaje rybkom.ptaki same regulują sobie karmę ile im potrzeba .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: