Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Sie 20, 2019 20:00 Zobacz posty bez odpowiedzi
dziwna sytuacja-proszę o komentarze
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jankes

WysłanyWysłany: Pon Cze 18, 2007 9:11
PostTemat postu : dziwna sytuacja-proszę o komentarze
Odpowiedz z cytatem

wczoraj tj 17 06 07r nasz oddział wraz z innym organizował lot z terytorium Niemiec ,a dokładnie z miejscowości Teltow,średnia odległośc do gołębników 550 km.Ptaki zostały puszczone o godz 5.45,pierwsze pokazały się w oddziale między 12 a 12.30,i nic w tym dziwnego,ale ,no wlaśnie ,jeden z hodowców który nadmienię zajmowal 8 miejsce w oddziale wlozyl dwie drużyny golębi ,5 samców i10 samiczek bo tak miał wykonane oddzielne spisy (jeden -samice ,drugi samce),.Właśnie druzyną samic zajmował miejsce w dziesiątce i co następuje o godz 12,20 melduje się pierwszy samczyk.w przeciągu 20 minut dwa następne,samiczek nie ma żadnej i zdarza się "cud"o godzinie 14,00.00,przylatuje te 10 samiczek razem,odbijają się w ciągu 18 sek,pospiesznie wchodzac do gołębnika (wdowy)kompletnie nie zmęczone,nie widać po nich zadnego zmęczenia,przy tym fakcie obecnych jest 3 innych hodowców,oglądając wizualnie i osobiście "śśśśąąąąąąbadaj?c "je w ręku stwierdzamy że żadna z nich na pewno nie przeleciała tej odleglo?ci(550km+1,5h=700km).Co Panowie o takim fakcie s?dzić,czy s? jakies narzedzia aby ten lot unieważnić?
Nadmieniam,że samiczki te 10 zostaly zalładowane do jednego kosza,i było ich tylko dziesiec ponieważ wła?ciciel dojechał na punkt wkładań jako ostatni i nie chciano wyci?gać klatek z samochodu w celu rozłożenia ich do oddzielnych koszy,samczyki były porozkładane do innych gołębi.Zglaszaj?c ten fakt komisji,zegarowej podczas otwarcia zegarów wszyscy wspołczuli i przyznawali ,że co? takiego nie moglop się zdażyć przy wypuszczeniu prawidłowym ptaków,ale na tym koniec,nikogo ze zrozumialych względów dalszy los tego hodowcy nie za bardzo interesuje,ale zadaje pytanie, jakie kroki podjęli by ci sami hodowcy(wla?nie pytam jakie?)gdyby te 10 samiczek siadlo o godz 12.00,Proszę o rozs?dne podpowiedzi
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
barkley

WysłanyWysłany: Pon Cze 18, 2007 10:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

czyli ten lot ogladalo kilku hodowcow ? i byli oni u tego hodowcy ktory dawal na lot 550 km , czy dobrze zrozumialem ? Jezeli zostaly wypuszczone z tego samego samochodu to co w tym dziwnego?
Nie kazdy golab musi byc zmeczony , widzialem rowniez osobiscie ze niektore golebie siadaly od razy na wlocie , a niektore jeszce robily kilka kolek i siadaly na dachu a po chwili dopiero na wlocie. I po nich tez zeczenia widac nie bylo. I jeszcze jedno widzialem , samica czekala nieraz na samca a dopiero potem wlatywali oboje do golebnika , rozne rzeczy sie zdazaja. To tylko moje zdanie z zaobserwowanych zachowan , wiec czy dokladnie odnosze sie do tego postu nie wiem , ale staralem sie jak moglem :). pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
jankes

WysłanyWysłany: Pon Cze 18, 2007 10:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

barkley,dziwnym jest to,że one przylecialy razem,i o tak dziwnej godzinie, byłem obecny przy tym przylocie i jeszcze jeden fakt należe do związku 20 lat i potrafie ocenic gołębia który praacowal a ktory nie danego dnia.Hodowca ten wypuścił wieczorem gołębie na wolny oblot (ja go o to prosiłem ,chciałem mu dobitnie pokazać róznicę między zachowaniem gołębi ktore były i tych ktore nie byly,te 10 samic figlowało w powietrzu z partnerami którzy nie byli na locie ponad godzinę.I na koniec nigdy nie spotkalem się (nie widziałem i nie slyszałem)z takim przypadkiem
barkley

WysłanyWysłany: Pon Cze 18, 2007 12:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiec moze ktos je zapomnial wypuscic ? a pozniej sobie przypomnieli o tym i wypuscili je blisko domu . Sam wspomniales ze byly wsadzone do osbnej klatki i byc moze konwojent z kierowca i otworzyli tych koszy , dopiero przypomnialo im sie pod domem :) . Czy sadzisz ze tak bylo ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
jankes

WysłanyWysłany: Pon Cze 18, 2007 13:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

być może tak .Ale co w tak ewidentnych sprawach,wyeliminowania tych ptaków z konk,mówi regulamin i czy w ogóle mówi?
Piotr.

WysłanyWysłany: Pon Cze 18, 2007 13:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A czy jest możliwe to że pięciu hodowców z tej samej sekcji dostało w sumie 40 gołębi z przewagą jednej godziny z odległości 180 km(zaznaczam lot był ciężki).Jeszcze trzeba zaznaczyć że w tej samej miejscowości są dwie sekcje i oby dwie są silne.
jankes

WysłanyWysłany: Pon Cze 18, 2007 14:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Piotrze,ale czy są fakty ktore pokazują jakąś nieprawidłowość tego lotu poza elementem wcześniejszego przylotu.Ja, wydaje mi się podałem ich kilka.Zgadzam się że są przypadki tzw.zabierania się gołębi w grupach i przylotu w sporych odstępach czasowych,zwlaszcza przy locie cięzkim.Ale lot o ktorym piszę byl lotem właściwie łatwym konk może trwać 40 min
Piotr.

WysłanyWysłany: Pon Cze 18, 2007 14:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Faktem jest to że tylko z tej jednej sekcji przyleciało 40 gołębi a z tej drugiej i żadnej innej nie przyleciał żaden gołąb mimo że w tej drugiej hodowcy byli na czele .
Patryczek

WysłanyWysłany: Pon Cze 18, 2007 17:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U ans w oddziale konwojent ma kamer , wiec kameruje moment wypuszczenia a puzniej kabine czy wszystko jest ok i czy wszystkie kosze zostały otwarte. to wtedy nie ma zadnych watpliwosci

jerzy 0206

WysłanyWysłany: Pon Cze 18, 2007 19:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na początku lat 90-tych miałem podobny przypadek tylko skutki jakby inne.Lecieliśmy wówczas z sąsiednim oddziałem,ich ptaki jechały na samochodzie nasze zaś w przyczepie.Przy wkładaniu koszy zabrakło miejsca na kosz w przyczepie więc znależliśmy pustą klatkę na samochodzie i wymieniliśmy ja na naszą ,nikt na nas nie zwracał uwagi i ta klatka pojechała jako jedyna w kabinie na samochodzie.Lecieliśmy na wspólną listę .Zaczął się lot ,u mnie siada samica jedna za drugą ,okazało się że mam 30 minut wyprzedzenia nad mistrzem naszego oddziału ,a leciałem wtedy bardzo przeciętnie ,miałem serię 2,3,4,5,6,7,9, pierwszego ptaka też samicę miał kolega z naszej sekcji - była to samiczka.Wnioski nasunęły się same , najpierw startowały ich gołebie po 30 minutach nasze. W przypadku opisanym przez Jankesa ktoś zapomniał otworzyć tę klatkę albo zapomniał celowo.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: