Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Sie 20, 2019 15:06 Zobacz posty bez odpowiedzi
Wszyscy deklarują że wypuszczają ,ale...
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kristof0159

WysłanyWysłany: Nie Cze 10, 2007 17:41
PostTemat postu : Wszyscy deklarują że wypuszczają ,ale...
Odpowiedz z cytatem

2 czerwca nasz oddział mial trudny lot.Gołębie powracają cały czas ale coraz więcej dochodzi z powyrywanymi ogonami albo bez Tipesów.Panowie gdzie wasza uczciwość?????????
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kristof0159

WysłanyWysłany: Nie Cze 10, 2007 19:06
PostTemat postu : Re: Wszyscy deklarują że wypuszczają ,ale...
Odpowiedz z cytatem

Cześć z nich na pewno została złapana , ale czy czujecie się z tym dobrze żeby bazować na cudzym nieszczęściu??????
Dzym

WysłanyWysłany: Nie Cze 10, 2007 19:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kristof ogony to może i maja powyrywane ale to raczej bym postawil na to ze staraly sie uciec i łapano je jak sie dało. Co do tipesów to bym podał 2 powody:
- jedni ściągają i wypuszczają, żeby poddenerwować hodowce i zakładaja na swoje ptaki a poĽniej sprzedają je z zyskiem ( nie mam na myśli członków PZHGP )
- ludzi krew zalewa, że się opiekują obcymi gołębiami, karmia je doprowadzają do stanu "używalności" po czym wkładają karteczkę, czekają na podziękowanie za opieke a telefon milczy

dlatego też powracają gołębie bez tipesów

Ps. Ile Ty masz lat, żeby sie bawić w kolory i czcionki XXL ? ( nie chce znać odpowiedzi ) bo jak ktoś chce poczytać i sie wypowiedzieć to normalna czciona starczy
kristof0159

WysłanyWysłany: Nie Cze 10, 2007 19:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hodowcy niedowidzą(większość) więc większa czcionka to dla nich komfort
barkley

WysłanyWysłany: Nie Cze 10, 2007 20:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

sa tez madrzy inaczej :) czy zaliczasz sie do tej grupy ? :P
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
adri_an308

WysłanyWysłany: Nie Cze 10, 2007 21:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ciesz się że w ogóle wracają. u nas jak gołębia niema w 3 dniu to wiemy, że ma marne szanse na dotarcie. Jak coś dojdzie to jest święto. Oby było jak najwięcej prawdziwych "HODOWCÓW" pozdro
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćTlen Powrót do góry
barkley

WysłanyWysłany: Pon Cze 11, 2007 7:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

adrian 3 dni ? ciekawe :) , widzialem golebie wracajace po kilku miesiacach , i nie byly jakos bardzo strasznie wyczerpane czy cos takiego. Mozliwe ze niektorzy trzymaja przez chwile dla jajek a pozniej wypuszczaja . Ale 3 dni bez przesady dja temu golebiowi tydzien czasami dwa. pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Monika

WysłanyWysłany: Pon Cze 11, 2007 10:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

do mnie wrocila samica bez obraczki elektronicznej i obraczki rodowej widac jaka jest solidarnosc miedzy hodowcami
Krzys60

WysłanyWysłany: Wto Cze 12, 2007 5:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Myślałem,że komus to pomoże jak napiszę że wypuściłem gołębie przybłąkane z adresem lub bez. Nigdy się mi nie zdarzyło ze ściągałem kontrolkę lub tipes. Niektórzy piszą na forum ,że gołębie to wypuszczają ale bez tipesów.,,uczciwość". Ja nie mam pewności że jak wypuszczę przybłędę to ona doleci bezpośrednio do właściciela a może ,zachaczy"
o innego hodowcę a ten jak jest naprawdę uczciwy to wypuści dalej.
Ja nie będę pisał już na forum o wypuszczonych gołębiach ale i tak będa wypuszczane tak jak do mnie przyleciały.Pozdrawiam
Tomekk

WysłanyWysłany: Wto Cze 12, 2007 20:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hej.moglibyscie wypuscic te moje, które sie nie dały jeszcze złapać.hehe.A tak na powaznie jest 11/28.Ciągle dolatują a juz jest 9 dni po locie.Jeszcze żaden nie wrócił z karteczką a nie wierze , że wszystkie są jeszcze na wolności.Narka
Bati

WysłanyWysłany: Sro Cze 13, 2007 7:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co do sciagania tipesow.Lepiej odzyskac golebia bez tipesa niz wcale go nie odzyskac.Typowy lapacz jak dorwie ptaka z tipesem bedzie go kisil bo stwierdzi ze jest od dbrego hodowcy.
Dzym

WysłanyWysłany: Sro Cze 13, 2007 12:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Typowy łapacz to mu łeb ukręci i sie nie będzie zastanawiał czy on jest dobry czy nie. Na początku wszyscy myśleli, że jak jest tipes to dobry gołąb, jednak już teraz widzą, że to przejści z gumy na elektronike.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: