Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Paź 23, 2020 8:28 Zobacz posty bez odpowiedzi
Nie tylko Mistrz Pałka.....
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Czw Maj 07, 2015 21:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Do kol."bok98"duża kasa to nie wszystko materiał wartościowy jest potrzebny znam ludzi z bardzo grubymi portfelami ale z gołębiami nie potrafią nic zrobić moje zdanie jest takie że wielu hodowców ma dobry materiał tylko nie wielu się chce poświecić hodowli to jest wyrzeczenie najczęściej kosztem rodziny.Wszystko w hodowli ma być rozpisane każdy dzień co,jak,ile wszystko ma działac jak mechanizm Szwajcarskiego zegarka wszystko na czas szczególnie w sezonie lotowym i niestety 365 dni w roku.Ilu hodowców to spelnia i wytrzymuje tylu ma mistrzowskie wyniki w Polsce jak widać w praktyce ten "reżim" wytrzymuje niewielu tak niewielu mamy wybitnych hodowców-można to porównać do ciężkiej pracy i poświęcenia Justyny Kowalczyk ilu jest takich ??? Osobiście sam to kiedyś przerabiałem przez kilka lat efekt 3 krotnie Prezydent Kawaler ściskał mi dłoń. pozdrawiam "Dobry Lot"
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
bok98

WysłanyWysłany: Pią Maj 08, 2015 4:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

teraz kibic......
Nie chcę upubliczniać moich notatek,ale od pierwszego lotu zapisuję we właściwych rubryczkach co kiedy podałem.....jaka karma na dany dzień tygodnia,jakie dodatki.....jaki trening.......piątek z oblotem wieczornym czy bez........rodzaj zastosowanej motywacji w dniu koszowania. Jednak zdaję sobie sprawę,że nigdy nie dorównam hodowcom,którzy płacą za materiał ciężkie pieniądze(ja za swój płaciłem od 20 do 500zł)....zatrudniają fachowców do opieki nad gołębiami(nawet z zagranicy).........korzystają ze stałej opieki weterynaryjnej..itd.,itp. Mógłbym napisać więcej,ale po co?
condor

WysłanyWysłany: Pią Maj 08, 2015 4:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a dlaczego tak sadzisz? jestes czlowiekiem slabej wiary w swoje mozliwosci bok. Przyklad Jansenow gdy bili ma glowe swoich rywali z pelnymi portfelami swiadczy ze mozna i teraz takze. Zgodze sie ze druzynowo mozna przegrywac z hodowcami wydajacymi duzo gotowki na golebie bo trudno jest mala druzyna nadazyc za kilka razy wiekszym rywalem......ale, pojedyncze golebie mozna miec z duzo lepszym wynikiem od nich i mozna pobic ich na glowe w niektorych kategoriach wiec nie wiem skad w Tobie taki brak wiary w swoje mozliwosci........

WysłanyWysłany: Pią Maj 08, 2015 9:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

condor
Bardzo łatwo bym Ci to uzasadnił,ale musiałbym napisać do Ciebie PW. Mnie interesuje właśnie mistrzostwo "drużynowe" i to wyłącznie seryjne. U nas jest seria 15/7. Jest jeszcze GMP i IM i tu planuję trochę się "przyłożyć". Na spisie miałem 41 ptaków,ale dotychczas leciałem tylko samcami. Na pierwszy lot zakoszowałem ich 24,a na drugi 23,bo jeden roczniak nie wrócił. Na 3. lot przygotowałem 22 samce i 15 samic,a więc będzie trochę więcej "zawodników". Pewnie za to spadnę w rywalizacji procentowej,ale trudno,spróbuję. Jak wynika z powyższego lotniki-ASY mnie nie interesują.
Nie jestem nawet pewien czy dokończę sezon,bo jak się trafi "bomba" to mało co zostanie. Chciałem aby przełożyli lot z niedzieli na sobotę,ale usłyszałem odpowiedź : "jak ci nie pasuje - NIE KŁADŹ!" - :-(
edyt.:
Jeśli chodzi o moją słabą wiarę w możliwości to raczej jestem realistą,a tacy hodowcy jak Janssenowie rodzą się raz na 100 lat,a więc nie ma co dawać Ich za przykład. Nie te czasy no i to nie jest tak,że każdy żołnierz "nosi buławę w plecaku" :-)
condor

WysłanyWysłany: Pią Maj 08, 2015 9:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dla mnie zas, z racji tego ze dysponuje mala druzyna lecenie druzynowe jest drugorzedne. Bardziej interesuje i pasjonuje mnie ptak jako indywidualista a dopiero pozniej druzyna jako calosc, a i tak wolalbym miec jednego olimpijczyka niz tytuly mistrzow seryjnych. Gdyby jednak takowe sie trafily to nie mialbym nic przeciwko tak gwoli scislosci. A co do Jansenow....moze troche racji masz ale i teraz sa wybitni hodowcy, tylko moze maja mniej prasy za soba......

WysłanyWysłany: Pią Maj 08, 2015 9:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Cześć bok98 nie jestem pewny czy bracia Jansen "bili"na glowe wszystkich takich list nigdy nie widziałem a z tematem gołebi mam do czynienia 45 lat.Tam chodziło chyba o coś innego te gołebie znakomicie nadawały się do łączenia z innymi gołębiami taka krew "zerówka"podobnie było ze znanym hodowca Radwańskim słabiutko lecial w oddz. Myslowice a o gołębie się wszyscy "zabijali"pasowały do wszystkiego i wiele gołębników w Polsce latało po mistrzowsku na tym materiale np.śp.Farys z Lublińca,Gryt z Pszczyny i wielu innych. "Dobry Lot"
bok98

WysłanyWysłany: Pią Maj 08, 2015 14:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

condor
Już słyszałem o takim hodowcy,który dla asów ma pokój z kratami w oknach. Ja śpię kilometr od gołębnika,a wiem,że czym wartościowszy gołąb tym strata by bardziej bolała. Dla mnie gołębiarka to przede wszystkim hobby. Wciąż marzę o powrocie do chowania gołębi,a nie hodowania. Pewnie wkrótce w moim gołębniku zostanie z 10 par(maksimum) i będą sobie żyły w zgodzie z naturą. O Janssenach myślałem właśnie pod kątem wartości hodowlanych Ich gołębi.
A teraz,mimo,że to piątek przed wkładaniem,muszę zapomnieć o gołębiach i jechać na imieniny...........przecież dzisiaj Stanisława :-)......dobry lot!
condor

WysłanyWysłany: Pią Maj 08, 2015 15:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

bok, to jak sie kazdy spelnia ze swoimi ptakami to wylacznie jego sprawa. Jezeli frajde daje Ci Twoje lecenie druzynowe to o to chodzi i tak ma byc, mnie pasjonuje indywidualnie kazdy ptak, jego charakter i mozliwosc wykorzystania roznych motywacji dla kazdego golebia w celu uzyskania lepszego wyniku. To jest dla mnie ciekawe i niezwykle zajmujace i przy tym sie spelniam i temu zamierzam poswiecac czas a to jak ktos leci i co jemu daje satysfakcje to juz jest wylacznie jego sprawa, wazne aby golebie dawaly hodowcy satysfakcje i pozytywne emocje wtedy wszystko jest ok.......

WysłanyWysłany: Wto Lut 02, 2016 21:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

witam poszukuje hodowcy gołębia pl 0112-10-5151
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: