Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Paź 20, 2019 17:38 Zobacz posty bez odpowiedzi
Wstąpienie w progi PZHGP
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Pawlo621

WysłanyWysłany: Sro Paź 14, 2015 19:46
PostTemat postu : Wstąpienie w progi PZHGP
Odpowiedz z cytatem

Witam, gołębie hoduje ponad rok, obecnie posiadam 6 gołębi w rozplodzie i 20 młodych. Planuje kupić także 3 pary od jakiś dobrych hodowców i zamknąć w rozplodzie. Mam dwa golebniki na stare i na młode. Jako że ten drugi nie spełnia moich oczekiwań, planuję zbudować miekszy golebnik dla młodzieży. I mam pytanie:
Czy jeżeli od tych wszystkich ptaków wyciagne na wiosnę po dwa legi i ewentualnie załatwie trochę mlodków od innych hodowców, szacuję że to będzie ok. 50 gołębi. Czy warto bym wstąpił do PZHGP i przelotowal te gołębie młode ?
Proszę o opinie i odpowiedzi
Pozdrawiam :)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kon1410

WysłanyWysłany: Sro Paź 14, 2015 19:54
PostTemat postu : odpowiedz
Odpowiedz z cytatem

czym szybciej tym lepiej jak przelotujesz bo bedziesz wiedzial co masz na golebniku
kkscy

WysłanyWysłany: Sro Paź 14, 2015 19:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witaj Pawlo621.50 szt młodych to już ARMIA!!:-) TAK JAK KOLEGA WYŻEJ NAPISAŁ jak najszybciej zapraszam do związku i lotuj. Pozdrawiam
Pawlo621

WysłanyWysłany: Czw Paź 15, 2015 4:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzięki koledzy. Mam jeszcze pytanie. Kiedy najlepiej rozlaczyc gołębie i Kiedy poparować ?
Czy warto inwestować w preparaty na lęgi i loty na poziomie mojej hodowli ?
Pozdrawiam
kkscy

WysłanyWysłany: Czw Paź 15, 2015 5:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego MOIM ZDANIEM:rozdzielić gołąbki to już by się należało sa wtedy wyciszone i szybciej pierzeja.łączyć w pary to jak uważasz ja z własnego doświadczenia Ci powiem że nie masz co się spieszyć (lotuje 2gi sezon) i w tym roku rozplodowe łaczylem w lutym a gniazdowke w marcu.na wiosne wszystko łacze w marcu.co do suplementów to bez przesady,wiem jak to jest chcesz jak najlepiej i ja tak na początku chciałem podawałem rozmaitości ale to głupota.proponuję przed parowaniem dobrą karmę RL zaopatrz się w elektrolit olejek drożdże i witaminę to powinno w zupełności wystarczyć.co najważniejsze to dbaj o czystosc dobra wetylacja i nie PRZEPEŁNIAJ gołebnika (ogólnie staraj się utrzymywać stado w zdrowiu)lepiej mniej a wszystko dopilnowane.to moje zdanie Pozdrawiam
buła

WysłanyWysłany: Wto Paź 27, 2015 7:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol kkscy lecisz drugi sezon a radzisz jak doświadczony hodowca . Bardzo mądre rady brawo.
groszki75-73

WysłanyWysłany: Wto Paź 27, 2015 16:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam podepnę się pod temat ,złożyłem deklarację wstąpienia do PZHGP komisja ma rozpatrzyć moją deklarację i tu mam pytanie ponieważ kupiłem w dobrej cenie zegar (nowy)pan u którego kupiłem przed wysyłką prosiłbym o podanie mu moich danych oraz danych mojej przyszłej sekcji tzn.nr okręgu,oddziału,sekcji i oczywiście mój nr hodowcy.Prosiłem Pana który tym się zajmuje lecz odeslal mnie do spotkania w marcu 2016,to co teraz chłop zegar mi przyśle a ja na wiosnę znowu go będę musiał wysłać,a co z obrączkami ,współrzędnymi?Może ktoś coś podpowie,bo mam wrażenie że nie bardzo zależy prezesowi na nowych nabytkach.
hazard541

WysłanyWysłany: Wto Paź 27, 2015 18:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Współrzędne nie są potrzebne do zegara ale numer hodowcy tak. Powiem szczerze że chyba masz racje i dla prezesa nie zależy. U nas to się odbywa szybko chyba że są zastrzeżenia co do nowo wstępującego członka.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: